Myšlenky zločince

Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

Témata

Novinky

TOPlist

Paget Brewsterová* 10. března 1969 (Concord, Massachusetts, USA)

znamení: ryby
výška: 1,73 m
povolání: herečka
stav: zadaná
děti: 0
koníčky: fotografování, zpěv
zajímavosti: napsala pár článků pro magazín Femme Fatale, občas pracuje jako fotograf pro modelingový server SuicideGirls.comKariéra:

Divadlo
Její nadějná, ačkoliv nepřímá cesta k herectví, začala v devadesátých letech, poté, co krátce navštěvovala Parsons School of Design v New Yorku. Než získala svou první roli, v nebroadwayském představení Davida Rabea Hurlyburly, zpívala v undergroundových rockových kapelách Sleeping Pills a Mechanical Bride. V dalších letech pak hrála ještě v představeních Tartuffe, Čtyři psi a kost, Kapitola dvě a Snůška lží. Dobrovolně také vystupovala v rámci programu Young Storytellers Program a její zatím poslední vystoupení na prknech, která znamenají svět, se dehrálo v koemdiální "old-time radio" show The Thrilling Adventure & Supernatural Suspense Hour.

Televize a film
Paget se nijak netají svou náklonností k práci v televizi, kde se také začala její kariéra. Po svých divadelních začátcích v New Yorku se přestěhovala do San Francisca. Ještě jako servírka na sebe upozornila ve veřejném vystoupení Strange America, kde dělala rozhovory a ukázala svůj velký komediální potenciál. Krátce na to prorazila jako moderátorka late-night talk show The Paget Show, vysílanou stanicí KPIX. Svým sympatickým a jiskrným vystupováním v této show zabývající se širokou řadou témat, od vážných rodinných diskuzí až k proměnám travesti královen, zaujala Paget i celostátní stanice jako USA Network a Fox. Ačkoliv si v žánru vedla velmi dobře, navzdory zájmu, nepochybně také díky množství jiných talk-show populárních v té době, skončila The Paget Show již po 65. dílu.
Dveře do světa showbusinessu si však Paget otevřela, a i když zpočátku měla smůlu na projekty (hrála v několika pilotních dílech seriálů pro Fox, které se nakonec do vysílání nezařadily, jako například kriminální Ghost Cop nebo The Expert), nakonec přišla průlomová role v seriálu Přátelé (1997-1998), kde si zahrála hned v šesti epizodách Chandlerovu přítelkyni Kathy.
Pak už následovaly role v dalších převážně komediálních seriálech, v roce 2000  a 2001 si zahrála terapeutku Claire Garlettiovou v seriálu The Trouble with Normal, o rok později nastoupila jako Jessica Greenová v Andy Richter Controls the Universe a hned poté zazářila jako manželka Dr. Craiga"Huffa" Huffstoda ve stejnojmenném seriálu "Huff". Zahrála si i vedlejší role v seriálech Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti a Dva a půl chlapa. V roce 2006 nahradila Lolu Glaudiniovou v hitovém seriálu Myšlenky zločince. Svůj hlas propůjčila také několika animovaným postavám v seriálech jako Godzilla: The Series, Harvey Birdman - Attorney at Law, Tatík Hill a spol. a především American Dad. Dabing je jednou z mála aktivit, kterým se vedle natáčení Myšlenek zločince v současné době věnuje. Proč dává přednost seriálům před filmy zdůvodnila v jednom chatu: "Před třemi lety jsem vlastně natočila čtyři filmy a pak zavolala svému agentovi, ať se mi podívá po nějakém seriálu. Raději chodím každý den do práce se stenými lidmi, buduji s nimi vztahy, jsem ráda, že můžu vídat svou rodinu a přátele, mít domov. Filmy jsou sem a tam zábava, ale nejsou mou první volbou před kvalitou života, kterou můžu mít na seriálu."
I přes to můžeme Paget vidět věkolika filmech, především komediích, více či méně úspěšných. V roce 1998 si zahrála si v televizním debutu Jerryho Bruckheimera Max Q, který byl naprostý propadák, o něco lépe si vedla komedie The Specials z roku 2000. V tomtéž roce si také zahrála s Davidem Hasselhoffem ve filmu Láska na první pohled. V dalších letech se pak objevila ve filmech Samá chvála (2004), vedeljší roli si střihla vedle Tommyho Lee Jonese v komedii Pán domu (2005) a v komedii Malí rošťáci. Svou zatím poslední  hlavní filmovou roli vytvořila v komediálním snímku o lidech, kteří se chtějí naučit plavat The Big Bad Swim (2006).


Osobní život:

Paget se narodila rodičům Hathaway a Galenovi Brewsterovým jako první dítě 10. března 1969. Své jméno má po filmové debutantce z 50. let Debře Pagetové. Její mladší bratr se jmenuje Ivan.
Pget ráda poslouchá kromě jiných Shirley Bassey, Deana Martina, White Zombie, X a Squirrel Nut Zippers. Jedna z jejích oblíbených knížek je Láska za časů cholery. K jejím oblíbeným filmům patří Živí mrtví Petera Jacksona, LA Přísně tajné, Čelisti, Matrix a The Evil Dead Sama Raimiho, také se dívá na Kriminálky, seriál Poldové nebo Plastickou chirurgii.
Od Hugha Hefnera dostala nabídku pózovat pro časopis Playboy, ale ačkoliv ji tato nabídka lákala, z důvodů spojených s kariérou ji odmítla.
Paget žije v Los Angeles v Californii se svým přítelem, basákem rockové kapely Whirlwind Heat Stevem Damstrou.


Paget na internetu

IMDB
http://www.imdb.com/name/nm0108295

Twitter
http://twitter.com/pagetpaget

Zítra, ve středu 10. března, oslaví své narozeniny také Paget Brewster, představitelka seriálové Emily Prentissové.

Všechno nejlepší jí můžete opět popřát na blogu CMF.
Criminal Minds Fanatic opět po prázdninách pořádá chat se speciálním hostem.
Posledni komentare
09.09.2009 20:06:07: Pokud byste měli s Angličtinou nebo fungováním chatu problémy, pište tady, můžeme poradit.
Výroční chat webu Criminal Minds Fanatic přivítá již zítra Paget Brewsterovou a scenáristické duo Ericu Messerovou a Debru J. Fisherovou.
 
Některé obrázky k seriálu Myšlenky zločince byly získány z portálu Wetpaint (http://criminalmindswiki.wetpaint.com/) díky Creative Commons licenci (Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Czech Republic - http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/cz/). Všechny ostatní pochází ze serveru www.photobucket.com